Champagne
Šampaňské víno je šumivé víno, které se vyrábí tak, že se v láhvi vyvolá sekundární kvašení vína, čímž vzniká oxid uhličitý. Víno s označením Champagne se může vyrábět pouze ve francouzské oblasti Champagne-Ardenne. Tato zásada je v Evropské unii zakotvena ve statutu chráněného místa původu (PDO). Výroba šampaňského je povolena ze tří odrůd, jim...
Šampaňské víno je šumivé víno, které se vyrábí tak, že se v láhvi vyvolá sekundární kvašení vína, čímž vzniká oxid uhličitý. Víno s označením Champagne se může vyrábět pouze ve francouzské oblasti Champagne-Ardenne. Tato zásada je v Evropské unii zakotvena ve statutu chráněného místa původu (PDO). Výroba šampaňského je povolena ze tří odrůd, jimiž je rulandské modré, mlynářka a Chardonnay. Chardonnay – vyznačuje se jemným aroma a výraznou kyselinkou. Zraje pomalu a přináší svěží květinové a ovocné tóny. Pinot Noir – přináší aroma vyzrálého ovoce a dává šampaňskému potřebnou sílu a tělnatost. Meunier – šampaňské, v němž je tato odrůda zastoupena větším dílem, nemá tak velký potenciál k zrání.

...Číst více

Champagne  Počet produktů: 14

Podkategorie

  • Šampaňské Moet Chandon

    Moet Chandon je určitě nejznámějším a nejvyhlášenějším výrobcem šampaňského, šumivých vín a sektu na světě. Tradice společnosti sahá až do poloviny 18. století, kdy si Claudie Moet založil vlastní společnost. Se svou rodinou žil ve Francii v kraji Champagne, odkud šampaňské získalo také svůj název. Dnes jsou vinice Moet Chandon již ve třech oblastech – Montagne de Reims, Marne Valley a Cote des Blancs. Při výrobě se používá směs hroznů z těchto tří oblastí, šampaňskému pak dodává nezaměnitelnou, jemnou, ale velmi specifickou, harmonickou chuť.

    Dom Pérignon od Moet Chandon

    Nejslavnějším a nejznámějším šampaňských z produkce Moet Chandon je Dom Pérignon. První ročník této řady se objevil na trhu již roku 1935. Toto šampaňské je výjimečnou vyváženou kombinací odrůd Pinot Noir a Chardonnay. Počáteční chuť čerstvých mandlí s citrusy přechází do kořeněné komplexní chuti. Nechte se zlákat a ochutnejte některý z námi nabízených ročníků.

Zobrazeno 1 - 14 z 14 položek
Zobrazeno 1 - 14 z 14 položek